قیمت طلا نتوانست بازگشت خود را حفظ کند و در جلسه روز سه‌شنبه آمریکا به سمت جنوب چرخید و دومین ضرر روزانه متوالی را ثبت کرد. با انجام این کار، فلز درخشان منطقه بحرانی تقاضا را شکست، اگرچه نگرانی‌های فزاینده رکود به کاهش سطح تقاضا کمک کرد. شمش در نیمه اول روز بازگشت مناسبی داشت، زیرا دلار در بحبوحه‌ی تغییر مثبت در تمایلات ریسک به طور کلی کند باقی ماند. پس از اینکه چین کاهش دوره قرنطینه مسافران بین‌المللی را اعلام کرد، جریان‌های ریسک بازگشت، زیرا پکن و شانگهای پس از چهار ماه هیچ مورد کووید را گزارش کردند. این فلز برای آزمایش سطح 1830 دلار در بحبوحه‌ی ضعف گسترده دلار صعود کرد، در حالی که افزایش بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده باعث کاهش بازگشت شد.

با این حال، پس از اینکه شاخص اعتماد مصرف کننده هیئت کنفرانس ایالات متحده به پایین‌ترین حد خود از فوریه 2021 رسید، به نفع دلار تغییر کرد و قیمت طلا را به حمایت 1820 دلار رساند و خوش‌بینی سرمایه‌گذاران را کاهش داد و نگرانی‌ها در مورد رکود را احیا کرد. افزایش قیمت نفت ترس از تورم را دوباره برانگیخت، که بر روحیه تیره و تار افزوده و ارزش دلار را به قیمت طلا تقویت کرد.

قیمت طلا تا امروز چهارشنبه در تلاش برای یافتن تقاضا است، زیرا معامله‌گران غیرمتعهد به نظر می‌رسند و از شرط‌بندی جهت‌دار روی فلز قبل از پانل سیاست‌گذاری روسای فدرال رزرو، ECB و BOE در مجمع سالانه ECB در بانکداری مرکزی خودداری می‌کنند. گفت‌وگوهای بین مقامات کلیدی بانک مرکزی کلید شکل‌دهی به انتظارات بازار از عادی‌سازی سیاست‌ها است که می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر طلای بدون بازده داشته باشد.

جدا از اجلاس سران ECB، تجدید نظر نهایی تولید ناخالص داخلی ایالات متحده و تصمیم اوپک پلاس برای نشانه‌های تازه در احساسات گسترده‌تر بازار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

 

منبع : https://www.tgju.org

تحویل اکسپرس
تحویل اکسپرس
تحویل اکسپرس
شنبه تا چهارشنبه 10 الی 18
تحویل اکسپرس
پرداخت محلی به صورت طلا
تحویل اکسپرس
ضمانت بازگشت کالا
تحویل اکسپرس
گارانتی
تحویل اکسپرس
مرجوعی با عیار 750